Teknoloji

Modem Geçmişine Bakma 2022 Nasıl Yapılır?

Modem geçmişine bakma, wifi modem geçmişine nasıl bakılır. İnternet Geçmişine Nasıl Bakılır, Telefondan İnternet Geçmişe Nasıl Bakılır, Silinen internet geçmişine bakma işte detaylar.

İnternet geçmişine nasıl bakılır, silinen internet geçmişine bakılır mı en çok aratılan sorulardan birsi. Özellikle Anne ve Babalar çocuklarının hangi sitelere girdiğini onlara belli etmeden nasıl takip edebileceğini öğrenmek için bu aramaları yapıyor. Evet bilgisayar üzerinden girmiş olduğunuz bütün siteleri görüntülemek mümkün. Telefondan veya bilgisayardan tarayıcı üzerinden bunu çok basit bir şekilde görüntüleye bilirsiniz.

İnternet Geçmişine Nasıl Bakılır

İnternet Geçmişine Nasıl Bakılır, bilgisayardan tarayıcıyı açıp ctrl+h tuşuna basarsanız yapmış olduğunuz bütün aramalar ve girmiş olduğunuz siteleri görüntüleye bilirsiniz. bunu dışında tarayıcı üzerinden ayarlar > Gizlilik ve güvenlik içinden de görüntüleyebilirsiniz.

İnternet geçmişi tarayıcılarda;

Google Chrome : C:\Users\(kullanıcı adı)\AppData\Local\Google\Chrome\Kullanıcı Verileri\Varsayılan\yerel depolama

Mozilla Firefox : C:\Users\(kullanıcı adı)\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

Internet Explorer : C:\Users\(kullanıcı adı)\AppData\Local\Microsoft\Windows\History

içinde bulunur.

Wifi Modemden Geçmişini Görme

Wifi Modemden Geçmişini Görme, Windows kullanıcıları için yapılabilecek çok basit bir yöntem ile bütün internet geçmişine bakabilirsiniz.

 • Bu işlem için öncelikle Windows 10 için alta ki arama kısmına “cmd” yazın
 • Komut İstemi diye bir program çıkacaktır.
 • Programı çalıştırıp “ipconfig” yazın ve “enter” basın
 • tarama tamamlandıktan sonra “ipconfig/displaydns” yazıp “enter” basın bütün internet üzerinden girilen siteler görülecektir. İşlem bu kadar basit.

Telefonda Silinen İnternet Geçmişini Görme

Telefonda Silinen İnternet Geçmişini Görme, Silinen internet geçmişini görüntülemek için önceden yedekleme yapılması gerek. Google Chrome önceden yedekleme yapmış ise silinen internet arama geçmişini https://www.google.com/settings/ adresinden bulabilirsiniz. Eğer yedekleme yapılmamış ise internet arama geçmişin bulmanız epeyi zahmetli olur. Sadece ücretli programlar tarafından buluna bilir.

Telefondan internet geçmişini görmek için tarayıcıdan tarayıcıya yeri değişse de üç noktaya tuşlayıp “Geçmiş” seçerek internet geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

Buradan arama geçmişini silebilir ve tarayıcının önbelleğini temizleyerek daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Silinen bilgiyi tekrar bulamazsınız.

Wi-Fi Modemden Geçmişi Görme

Wi-Fi Modemden Geçmişi Görme, Wi-Fi Modemden geçmişi görmek için bilgisayarınızın o modeme bağlı olması gerek.

 • Tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 yazarak yönlendiricinizde oturum açın. Yönetici kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 • GELİŞMİŞ > Yönetim > Olay Günlüğü öğesini seçin .
  Olay Günlüğü sayfası aşağıdaki bilgileri gösterir:
 • zaman . Olay günlüğü girişinin kaydedildiği saat. Doğru zaman, yalnızca kablolu modeminiz veya modem yönlendiriciniz kablolu İnternet sağlayıcısının ağına başarıyla bağlandıktan sonra görüntülenir.
 • Öncelik . Olay günlüğü girişinin önem derecesi.
 • Açıklama . Olay günlüğü girişinin açıklaması.
 • Günlük sayfasını yenilemek için Yenile düğmesine tıklayın.
 • Günlük girişlerini temizlemek için Günlüğü Temizle düğmesini tıklayın.

Temizleme; Kaydedilen bütün internet geçmişi silinir.

Modem üzerinden Güvenlik Kısmından > URL Filtreleme ile zararlı veya girilmesini istemediğiniz siteleri ekleyerek de çocuklarınızı koruya bilirsiniz.

Güvenlik > Ebeveyn Kontrolü Kısmından istediğiniz cihazı hangi saatler arasında internete bağlanacağını ve hangi sitelere girebileceğini ekleyerek çocuğunuzun zararlı sitelerden uzak tutabilirsiniz.

Bu her modemde olmaya bilir. Modem Geçmişine Bakma 2022 konusu ile alakalı aklınıza takılan her soruyu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu