Teknoloji

Modem Geçmişine Bakma Nasıl Yapılır 2024?

Bilgisayardan, telefondan ya da tabletten girdiğiniz siteleri görmek için Modem geçmişine bakma adımlarını hemen uygulayın. İnternette en son hangi siteye girdiğinizi görüntülemek için detaylı rehber. İnternet arama geçmişini görmek için bu yöntem işinize çok yarayacak.

İnternet geçmişine nasıl bakılır, silinen internet geçmişine bakılır mı en çok aratılan sorulardan birsi. Özellikle Anne ve Babalar çocuklarının hangi sitelere girdiğini onlara belli etmeden nasıl takip edebileceğini öğrenmek için bu aramaları yapıyor. Evet bilgisayar üzerinden girmiş olduğunuz bütün siteleri görüntülemek mümkün. Telefondan veya bilgisayardan tarayıcı üzerinden bunu çok basit bir şekilde görüntüleye bilirsiniz.

İnternet Geçmişine Nasıl Bakılır?

İnternet Geçmişine Nasıl Bakılır, bilgisayardan tarayıcıyı açıp ctrl+h tuşuna basarsanız yapmış olduğunuz bütün aramalar ve girmiş olduğunuz siteleri görüntüleye bilirsiniz. bunu dışında tarayıcı üzerinden ayarlar > Gizlilik ve güvenlik içinden de görüntüleyebilirsiniz.

İnternet geçmişi tarayıcılarda;

Google Chrome : C:\Users\(kullanıcı adı)\AppData\Local\Google\Chrome\Kullanıcı Verileri\Varsayılan\yerel depolama

Mozilla Firefox : C:\Users\(kullanıcı adı)\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

Internet Explorer : C:\Users\(kullanıcı adı)\AppData\Local\Microsoft\Windows\History

içinde bulunur.

Wifi Modemden Geçmişini Görme

Wifi Modemden Geçmişini Görme, Windows kullanıcıları için yapılabilecek çok basit bir yöntem ile bütün internet geçmişine bakabilirsiniz.

 • Bu işlem için öncelikle Windows 10 için alta ki arama kısmına “cmd” yazın
 • Komut İstemi diye bir program çıkacaktır.
 • Programı çalıştırıp “ipconfig” yazın ve “enter” basın
 • tarama tamamlandıktan sonra “ipconfig/displaydns” yazıp “enter” basın bütün internet üzerinden girilen siteler görülecektir. İşlem bu kadar basit.

Telefonda Silinen İnternet Geçmişini Görme

Telefonda Silinen İnternet Geçmişini Görme, Silinen internet geçmişini görüntülemek için önceden yedekleme yapılması gerek. Google Chrome önceden yedekleme yapmış ise silinen internet arama geçmişini https://www.google.com/settings/ adresinden bulabilirsiniz. Eğer yedekleme yapılmamış ise internet arama geçmişin bulmanız epeyi zahmetli olur. Sadece ücretli programlar tarafından buluna bilir.

Telefondan internet geçmişini görmek için tarayıcıdan tarayıcıya yeri değişse de üç noktaya tuşlayıp “Geçmiş” seçerek internet geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

Buradan arama geçmişini silebilir ve tarayıcının önbelleğini temizleyerek daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Silinen bilgiyi tekrar bulamazsınız.

Wi-Fi Modemden Geçmişi Görme

Wi-Fi Modemden Geçmişi Görme, Wi-Fi Modemden geçmişi görmek için bilgisayarınızın o modeme bağlı olması gerek.

 • Tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 yazarak yönlendiricinizde oturum açın. Yönetici kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 • GELİŞMİŞ > Yönetim > Olay Günlüğü öğesini seçin .
  Olay Günlüğü sayfası aşağıdaki bilgileri gösterir:
 • zaman . Olay günlüğü girişinin kaydedildiği saat. Doğru zaman, yalnızca kablolu modeminiz veya modem yönlendiriciniz kablolu İnternet sağlayıcısının ağına başarıyla bağlandıktan sonra görüntülenir.
 • Öncelik . Olay günlüğü girişinin önem derecesi.
 • Açıklama . Olay günlüğü girişinin açıklaması.
 • Günlük sayfasını yenilemek için Yenile düğmesine tıklayın.
 • Günlük girişlerini temizlemek için Günlüğü Temizle düğmesini tıklayın.

Temizleme; Kaydedilen bütün internet geçmişi silinir.

Modem üzerinden Güvenlik Kısmından > URL Filtreleme ile zararlı veya girilmesini istemediğiniz siteleri ekleyerek de çocuklarınızı koruya bilirsiniz.

Güvenlik > Ebeveyn Kontrolü Kısmından istediğiniz cihazı hangi saatler arasında internete bağlanacağını ve hangi sitelere girebileceğini ekleyerek çocuğunuzun zararlı sitelerden uzak tutabilirsiniz.

Bu her modemde olmaya bilir. Modem geçmişine bakma 2024 konusu ile alakalı aklınıza takılan her soruyu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Modem Geçmişine Nasıl Bakılır?

Modem geçmişine nasıl bakılacağı, modem türüne ve kullandığınız işletim sistemine göre değişiklik gösterir. Aşağıdaki adımları takip ederek modem geçmişine bakabilirsiniz:

 1. Modem ayarlarına gidin: Modem ayarlarına girebilmek için, bilgisayarınızın “Başlat” menüsünden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın ve “Ağ ve İnternet” seçeneğine gidin. Daha sonra, “Modem Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 2. Geçmişe göz atın: Modem ayarları ekranında, “Geçmiş” seçeneğine tıklayarak modem geçmişine ulaşabilirsiniz. Bu sayfada, modem kullanımı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Örneğin, hangi tarih ve saatlerde modem bağlantısı yapıldığını görebilirsiniz.

Not: Eğer kullandığınız modem türü ve işletim sistemi farklı ise, modem geçmişine ulaşma yöntemi de değişebilir. Bu nedenle, modem üreticisinin web sitesini ziyaret ederek, kullandığınız modem için özel olarak hazırlanmış talimatları takip etmenizi öneririm.

Modem Türleri

Modemler, internete erişim sağlamak için kullanılan cihazlardır. Modem türleri şunlardır:

 1. ADSL Modem: ADSL, Asimetrik Sayısal Abone Hattı’nın kısaltmasıdır. ADSL modemler, internet erişimini telefon hatları aracılığıyla sağlarlar.
 2. Kablo Modem: Kablo modemler, kablo televizyon ağlarını kullanarak internet erişimi sağlarlar.
 3. Fiber Optik Modem: Fiber optik modemler, internet erişimini fiber optik kablolar aracılığıyla sağlarlar. Bu modemler, yüksek hızlı internet bağlantıları sunabilirler.
 4. Kablosuz Modem: Kablosuz modemler, interneti kablosuz olarak dağıtabilen modemlerdir. Bu modemler, Wi-Fi teknolojisi aracılığıyla internet erişimini sağlarlar.
 5. USB Modem: USB modemler, bir USB portu aracılığıyla internet erişimini sağlarlar. Bu modemler genellikle taşınabilir cihazlarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
 6. 3G/4G Modem: 3G/4G modemler, cep telefonu şebekeleri aracılığıyla internet erişimini sağlarlar. Bu modemler, taşınabilir cihazlarda da kullanılabilir ve genellikle hücresel veri paketleri aracılığıyla internet bağlantısı sağlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu