Haber

Parfüm Orjinallik Sorgulama, Parfüm Barkod Sorgulama 2022

Parfüm orjinallik sorgulama nasıl yapılır? Parfüm barkod sorgulama sayfası ve orjinal parfüm sorgulama detayları.

Parfüm orjinallik sorgulama, her şeyin imitasyonu çıktığı bu günlerde oldukça önemli bir konu haline geldi. Orjinal parfümler doldurma parfümlere göre daha kalıcı ve biraz daha pahalı oluyor. Fiyatının yüksek olmasını fırsata çevirmek isteyen kişiler sahte parfümleri orjinalmiş gibi pahalıya satıp insanların hem sağlığıyla hem de bütçesiyle oynuyorlar. Orjinal parfümleri sorgulata bileceğiniz bazı siteler bulunmakta.

Pahalı markaların orjinal olmayan sahte ürünleri piyasada bolca bulunuyor. Özellikle internetten aldığınız marka parfümlerin orjinal olup olmadığını sorgulamak için parfüm barkod sorgulaması yapılmalıdır. Alacağımız parfümün orjinal mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için paketin üzerindeki ve şişenin üzerindeki barkod numarasını almamız ve sorgulama yapmamız gerekir.

Tester parfümün orjinal olup olmadığını anlamak için şişenin şekline bakmanız gerekir. Tester parfüm şişesi orjinal parfüm şişesinin boyut olarak küçük olanı olmalıdır. Eğer farklı bir şişede ve kutusuz olarak sunuluyorsa o sahtedir. Kutu üzerinde tester parfüm olduğunu belirten ifadeler kullanılır. Ayrıca tester parfümün kokusu ve kalıcılığı orjinal parfümle aynıdır. Daha yoğun veya daha hafif olmaz. Orjinal parfümü anlamak için tester parfümü kontrol edebilirsiniz. Tester parfüm kesinlikle satılmaz.

Parfüm Kodu Nerede Yazar

Parfüm kodu genellikle ürünlerin alt kısmında baskılı bir şekilde yazılır. Bazı ürünlerde ise kutunun içerisinde parfüm kodu bulunur. Mağaza iken parfüm kod sorgulama işlemi yaparak parfümü satın almadan orjinal parfüm olup olmadığını anlayabilirsiniz. Böylelikle maddi bir zarara uğramaktan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca sahte ürünler vücuda çeşitli zararlar verebilir. Sağlığınız açısından orjinal parfüm kullanmanız daha iyi olacaktır.

Parfüm Barkod Sorgulama

Parfüm barkod sorgulama için satılan tüm büyük parfüm markasının hem kutusunda hem de kutu içerisinde o parfüme özel olarak üretilmiş bir barkod numarası vardır. Barkod numarasını kutu üzerinde bulun ve sorgulama yapacağınız site üzerinden bu barkod kodunu girin. Site üzerinden tüm markaların orjinal olup olmadığı bilgisi ve ürün kaydı olduğu için çok kolay bir şekilde ürünün orjinal mi yoksa sahtemi olduğunu anlayacaksınız.

Parfüm Barkod Sorgulama Programı (Sitesi)

Parfüm Barkod Sorgulama Programı (Sitesi)
Parfüm Barkod Sorgulama Programı (Sitesi)

Parfüm barkot sorgulama programı parfüm kutularının üzerinde marka tarafından kullanıcıların sahte ürün almaması ve mağdur olmaması için barkot numarası paylaşılır. Barkot numarası bilgileri de bazı sitelere verilir ki kullanıcılar sorgulama yapa bilsin. Bu siteler üzerinden alacağınız veya satın aldığınız ürünü sorgulatarak ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Barkod sorgulama işlemlerindeki sonuçlar çok yüksek ihtimalli doğruluk payı içerir. Tabi bazı sahte ürün üreten kişiler bunun farkında olabilir ve barkod numarasını kopyalaya bilir. Böyle bir durumda ürün orjinal olarak gözükür ama sahtedir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız tüketici mevzuatları gereği ürünü iade edebilirsiniz. Ama ürünü bir mağazadan almadıysanız maalesef yapabilecek pek bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle parfüm alırken büyük mağazalardan almanız daha güvenli olacaktır.

Eğer ürünü internet sitesinden alacaksanız ya markanın kendi sitesi üzerinden alışveriş yapmaya çalışın veya büyük e ticaret siteleri üzerinden yorumları okuyarak alım yaparsanız bir sürpriz ile karşılaşmamış olursunuz. Hem iade işlemleri böyle büyük e-ticaret sitelerinde daha kolay olacaktır.

Checkcosmetic Sitesi Üzerinden Parfüm Barkot Sorgulama

Site çok kolay ve kullanışlı bir sitedir. Bu site üzerinden parfüm orjinallik sorgulama yapabilirsiniz.

  •  www.checkcosmetic.net  Linke tıklayın
  • Sol üst kısımda “Cosmetic Calculator” menüsünü göreceksiniz..
  • Cosmetic Calculator” hemen altında “Select Brand” kısmı içerisinde hangi markanın barkodunu sorgulayacaksanız o markayı seçmeniz gerekecektir. Birçok marka bu site üzerinden bulunmaktadır.
  • Quick brand search” kısmı markayı yazarak aramanız için ayarlanmış bir kısımdır. Eğer üst tarafta marka seçimi yaptıysanız burayı boş bırakın
  • Enter code” kısmına parfüm kodu sorgulamak için barkodu yazıyoruz ve “Calculate” basrak arama yapıyoruz.

Sorgulama bittiğinde sonucunuzun yanında yeşil ok işareti varsa ürünün orijinal olduğu eğer kırmızı çarpı işareti varsa ürünün sahte olduğu anlamına gelmektedir.

Gepir.org.tr Parfüm Orjinallik Sorgulama

Parfüm Barkod Sorgulama Sitesi

Bu site üzerinden parfüm kod sorgulaması yapabilirsiniz. Site sadece parfüm için değil birçok ürünün barkod numarası sorgulanarak orjinal ürün olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bu nedenle orjinal parfüm sorgulama işlemini bu site üzerinden yapabiliriz.

  • Parfüm orjinalliği sorgulama için www.gepir.org.tr web sitesine girin.
  • Sol tarafta menü üzerinden “Barkod Numarası (GTIN) ile Arama” linkine tıklayın.
  • Sonrasında parfüm barkod bumarasıı girin ve arama tuşuna basın. Bu barkod sorgulama parfümün orjinalliğini gösterecektir.

İki site üzerinden de sorgulama yaptınız ama hiçbir sonuç çıkmadıysa büyük ihtimal ürününüz sahtedir. Orjinal parfüm sorgulama ekranında gözükmelidir. Diğer bir seçenek ise ürünün bu sitelere kayıtlı olmaması seçeneğidir. Ürün ünlü bir marka ise büyük ihtimal kayıtlı olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu