Oyun

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2023 Kaç GB Bilgisayar ve Mobil

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri – PC ve Mobil 2023 güncel. PUBG Mobile sistem gereksinimleri oyunu yeni yükleyecek kişiler tarafından sıklıkla sorgulanmaktadır. Pubg Mobile kaç gb sorusu da sıklıkla araştırılıyor. Emülatör üzerinden bilgisayar ile oynanabilen oyun telefonlardan da rahatlıkla oynanabilir 2023 yılı itibariyle hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan Pubg oynayabilirsiniz. Emülatör nedir bilmeyenlere kısaca açıklamamız gerekirse herhangi bir mobil oyunu bilgisayarda oynamamıza olanak sağlayan ek programa verilen isimdir.

Emülatörler hemen hemen birçok mobil oyunu bilgisayar ortamında oynayabilmemiz için karşımıza çıkıyor. Pubg mobil her ne kadar telefonlar için çıkarılmış olsa da Emülatör oyuncuları tarafından da çokça oynanmaktadır. İlk zamanlar mobil ve pc sunucuları aynı olsa da zamanla bu sunucular ayrılmıştır. Böylece bilgisayardan oynayanlar bilgisayar oyuncularıyla mobil oyuncular ise telefondan giriş yapanlarla eşleşmektedir. Günümüzde emülatörler sayesinde Brawl Stars, Pubg Mobile, Mobile Legends, Fortnite ve buna benzer çoğu oyun bilgisayardan oynanabilmektedir.

Ancak oyunu telefondan oynayanlar da bir hayli fazla. Büyük Youtube kanalına sahip olan bazı Youtuberlar halen daha Pubg Mobile oyununu telefondan ve tabletten oynamaktadır.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2023 Telefon Kaç GB?

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

Pubg Mobile her gün yeni oyuncular tarafından telefonlara yükleniyor. Pubg Mobile sistem gereksinimleri doğal olarak yüklenmeden önce merak ediliyor. Pubg Mobile telefonlara özel mobil ortam için çıkarılmış olsa da PC’den oynamak için Emülatör kullanılıyor. Pubg için kullanılan Emülatör ise Gameloop emülatörüdür. Oyunu telefondan oynamak isteyenler için sistem gereksinimlerini kaç GB kaç RAM ile bu oyun oynanabilir detaylı bir şekilde anlattık.

PUBG Mobile Minimum Sistem Gereksinimleri IOS

ios cihazlarda PUBG Mobile için önerilen minimum özellikler:

 • İşletim Sistemi: iOS9 veya üzeri.
 • RAM: 1GB (Minimum)
 • PUBG Mobile Minimum Sistem Gereksinimleri Android

Android için Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Android 5.1.1 veya üzeri.
 • Bellek: 2GB (Minimum) 

Pubg Mobile Neden Kasıyor

Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri

Pubg mobile neden kasıyor? Bunun birden fazla nedeni olabilir. Örnek verecek olursak cihazınızın sistem gereksinimleri oyunu zar zor karşılıyorsa oyun donabilir ya da karşılaşmanın tam ortasında kapanabilir. Günümüzde mobil oyunlar bilgisayar oyunları kadar fazla yer kaplamaktadır.

Ayrıca telefon sistem özelliklerinin dışında, internet bağlantısının kopması, internet hızının düşük oluşu ve buna benzer çeşitli etkenler oyunun kasmasına neden olabilir. Pubg Mobile anlık olarak 100 oyuncunun aynı anda aynı haritada yer almasını sağlayan bir oyundur.

Sizinle beraber 99 oyuncunun yer aldığı bu oyunda cihaz özellikleri daha iyi olan ve internet bağlantısı iyi olan oyuncular sizden bir adım daha öndedir. Büyük yayıncıların internetinin fiber internet olmasının nedeni de budur.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Bilgisayar 2023 Kaç GB?

PUBG Mobile sistem gereksinimleri pc 2023 kaç gb sorusunun yanıtını merak edenler için detaylar. 2023 yılı için Pubg Mobile’in bilgisayar sistem gereksinimleri oyunu oynamak isteyen insanlar tarafından merak edilmektedir. Pubg Mobile bildiğiniz üzere emülatör sayesinde bilgisayardan da oynanabilir.

Pubg Mobile oyun yapımcıları oyun çıktıktan bir süre önce Tencent Gaming Buddy adlı bir Emülatör çıkardı. İlk defa bir oyun kendine özel bir emülatör yayınlamış oldu. Bu emülatör oyunun bilgisayardan oynanmasını sağlıyor.

PUBG Mobile Minimum Sistem Gereksinimleri PC 2023

 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8,1 ve 10
 • İşlemci: Intel Dual-core, AMD – 1,8 GHz
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
 • RAM: 3 GB
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan.

Herhangi bir laptop ile oynanabilir. Oyunun donmaması ve kasmaması için laptop şarjda olmalıdır.
 

PUBG Mobile Önerilen Sistem Gereksinimleri PC 2023

 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8,1 ve 10 (64 Bit)
 • İşlemci: Intel Core I3 8100 veya AMD Ryzen 5 2600
 • Ekran Kartı: GTI Nvidia GTX 660, GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon HD 7850
 • RAM: 8 GB DDR 4 Ram Corsair Vengeance
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 120 GB ADATA SSD / 1 ​​TB HDD

Bu sistem oyunu daha iyi oynayabilmenize olanak sağlayacaktır.
 

Tencent Gaming Buddy Emülatör Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10, 8,1, 8 ve 7
 • İşlemci: Minimum 1,8 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Intel ya da AMD işlemci
 • Ekran Kartı: Minimum NVIDIA GeForce 8600/9600GT ya da ATI/AMD Radeon HD2600/3600
 • Bellek: Minimum 3 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 1GB depolama

Pubg Mobile Laptop Sistem Gereksinimleri

Pubg Mobile laptop ile oynanabilen bir oyundur. Oyunu Laptop ile oynayacaklar için bazı tavsiyelerde bulunmamız gerekir. Laptop sistem gereksinimleri de yine yukarıdaki gibi olmalıdır. Yukarıdaki başlıklarda belirtilen sistem gereksinimlerine sahip bir laptop’a sahipseniz bu oyunu oynayabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınız ile Pubg Mobile oynamak istediğinizde oyun donabilir ya da takılmalar yaşanabilir. Eğer sistem gereksinimleriniz yüksek ise ve oyun halen daha donuyorsa PUBG Mobile sistem gereksinimleri ile alakalı bir problem yoktur. Sorunu çözmek için Laptop şarj kablosu takılı değilse cihazınızı şarja takın. Cihaz şarja takıldığında full performansta çalışacağından dolayı donma ve takılmalar yaşanmaz. Oyun kategorimizde bulunan sistem gereksinimleri kategorimizde Pubg Mobile oyununa ait güncel bilgileri paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu