Oyun

Roblox Hesap Silme 2023 Roblox Premium iptal Etme

Roblox hesap silme, Roblox üyelik iptal etmek isteyenlerin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Küçük yaştaki çocuklar tarafından çok fazla oynanan Roblox, bazı ebeveynler tarafından silinmek istenebilir. Bu defa oyun haberimizde Roblox hesabı nasıl silinir sorusunun yanıtını vereceğiz.

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan Roblox, içinde birçok değişiklik yapabileceğiniz bir oyundur. Genelde küçük yaş ve gençler tarafından oynanan Roblox, bazı aileler tarafından silinmek istenmektedir. Bu nedenle Roblox hesap silme ile ilgili merak edilenleri yanıtlayacağız.

Roblox son yıllarda milyonlarca oyuncu tarafından ziyaret ediliyor. Özellikle de geçtiğimiz iki yıl itibariyle oyuncu sayısını arttırmıştır. Oyuncu sayısının artışı ebeveynler için de sorun oluşturmaya başladı. Nedeni ise çocuklar gününün büyük bir çoğunu bu oyunda geçiriyor. Hatta çoğu aile bu oyunun çocuklardaki etkilerini de araştırmaktadır. Sosyal medya da çeşitli kullanıcılar bu oyunun çocukları olumsuz etkilediğini ifade etmiştir.

Roblox, kendi dünyanızı oluşturabileceğiniz devasa bir sandbox oyunu oldu. Bununla birlikte oyuncular oyunda kendi oyunlarını da oluşturabiliyorlar. Yine oluşturdukları oyunları diğer arkadaşlarıyla da oynayabiliyorlar. Çevrimiçi oyun, dünyanın her yerinden oyuncuya ev sahipliği ediyor. Eğer siz de bu oyunda üyelik silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Roblox Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Roblox hesap silme, hem akıllı telefonlardan hem de bilgisayardan yapılabilmektedir. Ancak şöyle bir durum söz konusu hesap kalıcı olarak silinmiyor. Yani açılmış olan hesap tamamen yok olmuyor. Eğer hesabı tamamen silmek isterseniz oyundaki yetkililer ile iletişim kurmanız gerekmektedir.

  • Roblox Hesap silme adımını yapmak için Roblox’un çevrimiçi destek formunu kullanmalısınız.
  • Roblox destek ekibine ulaşmak için info@roblox.com mail adresine mail gönderip iletişim kurabilirsiniz.

Hesabınızın silinmesi için kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi belirtmeniz gerekir. Aynı zamanda e-posta adresinize gelecek olan doğrulamayı da yapmanız gerekmektedir.

Roblox Hesabı Nasıl Silinir?

Roblox, sunucularını rahatlatmak için 1 yıl boyunca hareketsiz kalan hesapları sildiğini belirtmiştir. Bu durumda hesabınıza 365 gün giriş yapmazsanız silineceği anlamına geliyor. Eğer hesabınızın silinmesi ile ilgili bir aceleniz yoksa 1 yıllık giriş yapmamanız halinde hesap kalıcı olarak silinir.

Roblox hesabı silindikten sonra bilgilerinize tekrardan ulaşamazsınız. Eğer oyun içinde satın almalar yaptıysanız bu ekipmanlar da üyelik ile birlikte silinmiş olacak. Şirket politikalarına göre, Roblox silinen hesapları tekrar geri getirmiyor. O nedenle hesabı silmeden önce iki defa düşünmenizde fayda var.

Roblox Premium İptal Etme

Hesabı kalıcı ve tamamen silmek yerine Roblox premium iptal etme adımlarını da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar menüsüne giderek işlem yapmanız gerekir. Bu işlemi hem bilgisayardan hem de iOS ve Android telefon ve tabletlerden yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Roblox Premium Üyeliği İptal Etme

  • Roblox internet sitesine giriş yaparak sağ üst kısımdaki ayarlar sembolüne tıklayın. Sonrasında açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
  • Bunu yaptıktan sonra sol menü çubuğunda Faturalandırma’yı seçin.
  • Son adımda, ‘Yenilemeyi İptal Et’e dokunun ve sorulduğunda kararınızı onaylayın.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirerek bilgisayardan Premium üyeliğinizi sonlandırmış olursunuz.

Telefondan Roblox Premium Nasıl İptal Edilir? (iPhone – Android)

iPhone Roblox Premium iptal etme Android cihazlar ile aynıdır. Yani yöntem olarak aynı yöntemi kullanmanız gerekir.

  • Telefonunuzda Roblox oyununa giriş yapın ve sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesine dokunun.
  • Sonrasında, biraz aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin.
  • Buradan Faturalandırma’ya gidin.
  • Açılan yeni sayfada, Roblox üyeliğinizi sonlandırmak için ‘Yenilemeyi İptal Et’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
  • Sorulduğunda da kararınızı onaylayın.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirerek premium üyeliğinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu