Oyun

Roblox Neden Açılmıyor? 2022

Roblox oyunu dünya çapında milyonlarca oyuncunun oynadığı mobil ve online oyunlardandır. Peki, Roblox neden açılmıyor 2022 güncel hata nedenleri. Roblox oyunu zaman zaman açılamayabiliyor. Bu durum sonucunda insanlar oyunla mı yoksa kendilerinden dolayı mı bir hata olduğunu merak ediyorlar. Haberimizde detaylı şekilde bu problemin neden kaynaklandığını anlattık. Bu sayede oyun açılmadığında sunucu tabanlı bir çalışma olup olmadığını anlayabileceğiniz gibi, cihazınızla alakalı bir problem var mı diye de kontrol edebilirsiniz.

Roblox oyunu da diğer oyunlarda olduğu gibi zaman zaman bakım molası verebiliyor. Bu durumlarda oyunun açılmaması oldukça doğal. Ancak bunun dışında da bazı durumlarda oyuna giriş yapılamayabiliyor. Roblox Corporation markası tarafından geliştirilen ve yayımlanan çevrim içi çok oyunculu bir oyundur. 2006 senesinin eylül ayında çıkan bu oyunda hazır oyunları, diğer kişilerin yaptığı oyunları ya da kendi yaptığınız oyunları oynayabilirsiniz. Özetle oyun içinde oyun yapmak mümkün. Sunmuş olduğu çeşitlilik sayesinde oyunda saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Oyun oldukça güzel olduğundan bağımlılık yapabilir. Ancak bir gün oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda açılmadığını görebilirsiniz. Peki, Roblox neden açılmıyor?

Roblox Neden Açılmıyor? 2022

  • Güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin
  • Telefonu kapatıp açın
  • Oyun bakım molasında olabilir
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  • İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun
  • Roblox sunucu durumunu kontrol edin
  • Tarayıcınızı kontrol edin
  • Roblox’u silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz

Telefonu Kapatıp Açmak

Daha çok android telefon ve tabletlerde karşılaşılan bu durum sonucunda cep telefonu kapatılıp açıldığında sorun giderilebiliyor. Ancak Roblox bakım molasındaysa bakım süresi bitene kadar oyuna giriş yapamayacaksınz.

Bakım Molası Olup Olmadığını Kontrol Edin

Oyunlar hataları ve eksiklikleri gidermek için bakım yapabilirler. Yani oyunda bir hata ya da hile kullanımı söz konusuysa oyuna kısa süreliğine erişim kısıtlanır ve bu hatalar giderilir. Bu sayede hile kullanımının önüne geçilir. Hatalar temizlenerek oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunulur.

Oyunun Güncel Olduğundan Emin Olun

Oyuna güncelleme gelmiş olabilir. Eğer oyunun son sürümü yüklü değilse, oyuna güncelleme gelip gelmediğini inceleyin. Android ya da ios mağazadan Roblox’u aratarak bunu kontrol edebilirsiniz. Bilgisayardan oynayanların oyunu otomatik güncellendiğinden bu adımı geçebilirler.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Eğer aktif bir internet bağlantınız yoksa, wifi ağından düştüyseniz, mobil veri interneti bittiyse Roblox oyunu açılmayacaktır.

Tarayıcı Geçmişini Silin

Eğer oyunu bilgisayardan oynuyorsanız tarayıcı geçmişini silerek problemi gidermeye çalışabilirsiniz. Tarayıcı geçmişini açarak son 24 saatlik arama geçmişini temizleyin. Ardından tarayıcıyı tamamen kapatıp tekrar açarak Roblox’a girmeye çalışın.

Roblox sunucu durumunu kontrol edin

Roblox sunucularında bakım çalışması olması halinde oyunun açılmaması oldukça doğal. Bu gibi durumlarda genelde oyuncular Roblox neden açılmıyor şeklinde araştırıyorlar. Sunucu bakımlarını Resmi Roblox internet sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

Roblox Niye Açılmıyor

Roblox neden açılmıyor diye merak edenler için burada olası nedenleri listeledik. Genelde, güncellemeler olduğunda oyuncular Roblox niye açılmıyor sorusuna yanıt arıyorlar. Ancak oyunun yapacağı bakım çalışması, güncelleme ya da sunucu tabanlı problemlere siz müdahale edemeyeceğinizden dolayı yapmanız gereken tek şey beklemek olacak.

Bu haberimizde Roblox neden açılmıyor sorusunu yanıtladık. Eğer internet bağlantınızda problem yoksa ve oyunun güncel sürümü yüklüyse muhtemelen oyun kısa süreliğine bakım molasına girmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu