Teknoloji

Sağlıklı yaşam uygulamaları her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor

Sağlıklı yaşam için kullanmanız gereken uygulamalar, En iyi sağlıklı yaşam uygulamaları Kaliteli bir yaşam için gerkli olan uygulamalar işte detaylar.

Yaşam kaliteminiz artırmak ve vücut fonksiyonlarını düzene sokmak için sağlıklı bir hayat şarttır. Sağlıklı bir hayat derken bu sadece spor ve diyetle olması gerek bir şey değildir. Hayatımız her anında her zaman uygulamamız gereken ve uyguladıkça bize daha kaliteli ve zinde bir ruh ve vücut vermesidir. Normalde yaptığımız spor diyet ve diğer aktiviteleri takibini yapmak oldukça zordur. Ama akıllı telefonların hayatımıza yerleşmesi ile bu işlemleri bizim yerimize takip eden ve zamanı gelince bizi uyaran birçok mobil uygulama bulunmaktadır.

Sağlıklı yaşam için kullanılan mobil uygulamalar, sizin yerinize yapmanız gereken aktiviteleri takip eder ve zamanı gelince yapmanız için sizi uyarır. Günlük spor, egzersiz, beslenme ve doğru nefes alma gibi birçok aktiviteyi yapmanız için sizi yönlendirir. Ayrıca yediklerinizin kalori hesaplamalarını sizin yerinize yaparak ne kadar tüketim yapmanız ve bu tüketime istinaden ne kadar spor ve egzersiz yapmanız gerektiğini size bildirir. Uyku saatleriniz belirleyerek kaliteli bir uyku uyuyarak güne daha dinç başlamanızı sağlar. Ayrıca akıllı saatlerin desteği ile bunu oldukça düzenli ve doğru oranlarda yaparak doğru zamanda dinlenip doğru zamanda spor yapmanızı sağlayan uygulamalar ile çok daha kaliteli bir yaşamınız olacaktır.

Ayrıca pandemi ile birlikte evden çalışan sayısı arttığı için çok fazla hareketsiz kalan birçok kişi sağlıksız bir yaşam sürmekte. Tüm gün evde hareketsiz bir şekilde kaldığımızdan ve düzensiz yeme alışkanlıkları ile kendi sağlığımız ile oynuyoruz. Bu yazımızda size en iyi spor, egzersiz, kalori hesaplama, uyku saatleriniz hesaplama, doğru nefes alma, beslenme gibi birçok şekilde sizi yönlendirerek istediğiniz vücut ve sağlıklı bir yaşama sizi yönlendirecek uygulamaları sizin için sıraladık.

Sağlıklı Yaşam İçin Kullanmanız Gereken Uygulamalar 2021

1. Argus

Kalp ritminizi ölçme uyku takibi gıdaların besin değerlerini öğrenme gibi birçok özelliği bünyesinde bulunduran uygulama hem iOS hem de Android tabanlı işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile günlük aktivitelerinizi planlayarak daha kaliteli bir yaşam elde edebilirsiniz. Günlük yaptığınız tüm aktivitelerin raporlarını da sonradan görüntüleyebilirsiniz.

2. Diyetkolik

Beslenme grafiğinizi belirleyerek alacağınız kalorilerin belirlenmesinde ve öğün sıralamasında size yardımcı olacak çok kullanışlı bir uygulamadır. Gıdalardaki kalori hesaplamasına da yardımcı olacak özelliklerin bulunması yanı sıra diyetisyen tavsiyeleri de bulunmaktadır. Android ve iOS işletim sistemlerinde kalabileceğiniz uygulama cihazınızın uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

3. Aralıklı Oruç – Oruç Takibi Zero Calories

Aralıklı oruç ile hızlıca kilo vermeniz sağlayan uygulama sizin vücut kitle endeksinize en uygun diyetleri sunarak sizi yönlendiriyor ve bu süre içerisinde yemek yeme ve su içme saatleri gelince sizi uyararak yağ yakımınızı hızlandırıyor. Ayrıca tüketeceğiniz gıdaların kalori konusunda yardımcı olarak düzenli bir beslenme ile zayıflamanıza yardımcı olur.

4. FitWell

Önceden belirlediğiniz kalori yakma işlemi için gerekli olan beslenme ve su tüketimi gibi değerleri planlayarak sizi yönlendirir. Ayrıca içerisindeki kişisel egzersiz uygulamaları ile sizin hızlıca ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olan çok kullanışlı bir sağlık uygulamasıdır. Android ve iOS mağazalarında uygulamayı bulabilirsiniz.

5. Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Evde herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan spor yapmanız için sizi yönlendiren ve çalışma programı sunan çok kullanışlı bir uygulamadır. Günlük çalışma programı ve çalışma saatleri ile belirlediğiniz vücut kısmı için antrenmana programları oluşturarak zamanı gelince sizi uyarıp spora yönlendiren oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Android ve iOS mağazalarında uygulamayı bulabilirsiniz.

6. Nike Training Club

İçerisinde birçok antrenman programı ile ister yeni spora başlayın isterseniz yıllardır spor yapan biri olun herkese uygun antrenman programları ile sağlıklı bir gün geçirmeniz için sizi yönlendiren oldukça başarılı ve kolay bir uygulamadır. Vücudunuz istediğiniz yerini çalıştırmak için içerisinde birçok antrenman programı bulunmaktadır. Android ve iOS mağazalarında uygulamayı bulabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu