Teknoloji

Telegram Engellendiğimi Nasıl Anlarım? 2024

Telegram engellendiğimi nasıl anlarım? Sizi rahatsız eden kişileri Telegram’da engelleyebiliyorsunuz. Tabii ki insanlar da sizi engelleyebilirler. Peki, Telegram’da engellendiğimi nasıl anlarım? Bu sorunun yanıtını sizin için araştırdık.

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Telegram, birçok kullanıcıya hizmet veriyor. Daha çok pandeminin uzun sürmesi ve Whatsapp’ın hatalı politikaları nedeniyle kullanıcı sayısı her geçen gün artmıştır. Bu uygulamada istediğiniz kişiyi engelleyerek sizinle iletişim kurmasını durdurabiliyorsunuz. Tabi ki diğer kişiler de sizi istedikleri zaman engelleyebilir. Bu defa haberimizde sizlere Telegram’da nasıl engellendiğimi anlarım sorusunun yanıtını vereceğiz.

Telegram, sesli, görüntülü ve yazılı bir şekilde insanlar ile iletişim kurup haberleşebileceğiniz bir uygulamadır. Web Telegram özelliği ile isterseniz bilgisayardan da kullanabilirsiniz. 200.000 katılımcı limitli gruplar oluşturarak geniş kitlelerle iletişim kurabilirsiniz.

Uygulamaya telefon numarası ile kayıt olmak gerekiyor. Ancak bir başkası ile Telegram‘dan iletişim kurmak için sadece Telegram’daki kullanıcı adınızı vermeniz yeterlidir. Özetle telefon numaranızı vermenize gerek kalmadan kullanıcı adınızla da sizi bulabilirler.

Telegram Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Telegram’da engellenip engellenmediğinizi anlamanın en basit yolu uygulamadan karşı tarafı aramaktır. Eğer birini Telegram’dan aradığınızda bağlantı oluşmadan direkt olarak kapanıyorsa o kişi sizi Telegram’da engellemiş demektir. Sesli ya da görüntülü arama fark etmez, arama bağlanmıyorsa engellendiniz demektir. İnternet bağlantısından dolayı da bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle farklı zaman dilimlerinde tekrar arayarak deneyebilirsiniz.

Telegram engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun bir diğer yanıtı ise profil fotoğrafının ve biyografinin gitmesidir. Telegram’da da Whatsapp gibi her kullanıcının profilinde biyografi kısmı vardır. Herkes buraya istediği şeyi yazabilir. Eğer sizi engelleyen kişinin önceden biyografi kısmında yazı yazıyor ve şu an yazmıyorsa o kişi sizi engellemiştir.

Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

O kişi ile olan sohbetinize girdiğinizde ekranın üstünde, kullanıcı adının altında son görülme tarihi yazmaktadır. Fakat sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilinde “çok uzun zaman önce” yazıyorsa engellenmiş olma ihtimaliniz çok yüksek. Eğer yakın zamanda konuştuysanız ve çok uzun zaman önce uyarısı yazmaya başladıysa karşı taraf sizi engelledi demektir.

  • Son görülme yakınlarda — 1 saniye ile 2-3 gün arasındaki zaman dilimini kapsar.
  • Son görülme bir hafta içinde — 2-3 gün ve 7 gün aralığındaki zaman dilimini kapsar.
  • Son görülme bir ay içinde — 6-7 gün ve bir ay zaman dilimini kapsar.
  • Son görülme uzun zaman önce — bir aydan fazla ya da engellenen kişilerde bu uyarı görünür.

Telegram engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun en net yanıtı ise yakın zamanda konuştuğunuz kişinin profilinde son görülme uzun zaman önce yazıyorsa engellenmişsiniz demektir.

Telegram engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun yanıtını merak edenler için detaylı şekilde anlattık. Eğer belirttiğimiz şekilde bir durum söz konusuysa muhtemelen karşı taraf sizi engelledi demektir. İletişim kurmak için farklı kanalları kullanmanız gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu