Haber

Trendyol Express Kurye Ne Kadar Kazanıyor 2021

Trendyol araçlı kurye ne kadar kazanıyor, Trendyol express ne kadar kazanıyor, Trendyol go kurye maaşları ne kadar, Trendyol kurye başvuru nerden yapılır, Trendyol kargo işi nasıl yapılır işte detaylar.

Trendyol Türkiye’nin en büyük e ticaret sitelerinden birsidir. Günlük binlerce kişinin taleplerini karşılayan Trendyol. Bu taleplerin zamanında gerine gelmesi için memnuniyet ile sonuçlanması ve daha fazla güvenin ve yeni müşterinin gelmesi için kargo firması olarak kendi filosunu kurdu. Trendyol Express adıyla kurulan firma Trendyol üzerinden alışveriş yaptığınızda güvenli bir şekilde ürünün size iletilmesini sağlamaktadır. Başka aracı kurum olmadığından kargolarda herhangi bir sıkıntı olmadan teslim almanızı sağlayan firma sadece Trendyol için hizmet verdiği için diğer kargo firmalarına göre daha hızlı teslimat vermektedir.

Trendyol Express Ne Kadar Kazanıyor

Trendyol express ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı ise araç maliyetlerine göre ve taşınan ürüne göre değişiklik göstermektedir. Teslimat başına ücret alındığından ne kadar fazla teslimat sağlanır ise o kadar fazla kazanmış olursunuz. Trendyol Express çalışanı olmak için kendi aracınız ile başvuruda bulunduğunuzdan firma kargo ücretleri konusunda daha uygun fiyatlı oluyor. Kendi aracınız ile başvuruda bulunduğunuzdan ekstra bir sermaye yatırmadan para kazanma imkanınız oluyor. Bunun dışında ek gelir için aracınızı Trendyol Express kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Teslimat başına 3 – 4 TL olarak ücret verildiğinden ne kadar fazla teslimat yapılırsa o kadar ücret artar. Şehirler arası ve şehir için taşımalar için büyük araç ile taşıma yapılırsa Trendyol Express olarak başvuru yapılması gerekir. Kazanılan ücret araç giderleri dışında 5 bin ile 8 bin TL arası değişmektedir. Bu ücretlendirmeler net kazançlar olarak bu ücret aralığındadır.

Trendyol Araçlı Kurye Olma Şartları Nelerdir

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanıyor 2021

Trendyol Express üzerinden iş ortağımız olun kısmı içinden başvuruda buluna bilirsiniz. Trendyol taşıyıcı ol için bu kısmından Taşıyıcı Olmak İstiyorum ve Toplayıcı Olmak İstiyorum seçenekleri bulunmaktadır. Taşıyıcı Olmak İstiyorum kısmı Motosiklet ve hafif ticari araç sahipleri bu kısımdan başvuru yapabilir. trendyol.com üzerinden satılan ürünü şehir içi müşteriye teslim edildiği kısım olarak geçmektedir. Toplayıcı Olmak İstiyorum kısım ise büyük ticari araç sahipleri ile kamyonet sahipleri ile trendyol.com üzerinden satılan ürünleri satıcılardan toplaya ile görevli olan kısımdır.

Aracınızın tipine göre başvuruda buluna bilirsiniz. İş modeline göre alacağınız ücret değişmektedir. Başvuru işlemlerinde sonra gerekli inceleme yapılır ve işe kabul edilirseniz. Trendyol tarafından bir eğitim süreciniz başlar ve sonrasında taşımacı olabilirsiniz. Başvuru Formu için linki tıklayın. Trendyol kendi aracıyla kurye için aracınız varmı kısmına yok seçerek başvuru yapıla bilir. Başvuru formu içerisinde size

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Doğum Yılı
 • Telefon Numaranız
 • E-Posta Adresiniz
 • Eğitim Durumunuz
 • Şehir
 • İlçe
 • Şirket Türü
 • T.C. Kimlik Bilgileri
 • Araç ve İş Bilgileriniz
 • Aracınız Var mı?
 • Dağıtım Tecrübeniz Var mı?

Şeklinde sorular sorulur bu sorulara cevap verdikten sonra formu göndere bilirsiniz. Eğer iş ortağı için başvuru yapacaksanız sizden istenecek ekstra belge olarak;

 • Sürücü Belgeniz
 • Temiz Sabıka Kaydı
 • Araç Ruhsatı
 • Sürücü Güncel Profil Fotoğrafı

Belgeleri istedir ve değerlendirme sonucu size geri dönüş yapılarak onay verilirse eğitim süreci başlar. Genel olarak başvurunun kabul etmesi için gerekli bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri sıralamak gerekirse şu şekilde sıralamamız gerekir;

 • Askerlikle ilgili bir bağınızın olmaması gerekir (Tamamlanmış veya muaf)
 • Sürücü olacağınız için sürücü belgenizin olması gerekir.
 • Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş ve sabıkanızın temiz olması gerekir.
 • Başvurduğunuz opsiyona göre taşıyıcı veya dağıtıcı olmak için aracınızın olması gerekir.
 • İş ortağı olacağınız için bir şahıs şirketinizin olması gerekir.
 • Trendyol için taşımacı olarak kullanacağınız aracın 2017 model ve üzeri araç olması gerekecektir.
 • Aracınız 5 yaşını doldurursa trendyol tarafından belirlenmiş olan modeller arasında yeni bir araç ile değişim yapılması gerekir. 5 yaşından büyük aracı trendyol kabul etmemektedir.
 • SRC 1 ve Psikoteknik belgenizin olması gerekecektir.

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları

Trendyol araçlı kurye maaşları. Trendyol araçlı kurye ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı, son dönmeni en revaç iş kolu olan kuryelik işinin en çok kazandıranlarından biri de Trendyol da mevcuttur. Elinizin altında bir aracınız var ise başvuruda bulunup günlük bazda dağıtımını yaptığınız paket başına ücret alarak epeyi bir kazanç elde edebiliyorsunuz.

Trendyol Express ile iş ortağı iseniz ve bir şirketiniz yok ise şirket açılması ve belirli giderlerin hesaplanması gerekir.

Kazancınızı hesaplar iken ilk 40 dağıtım için 4 TL + KDV sonraki dağıtımlarda ise 3.5 TL + KDV olarak ücretlendirme alırsınız. Günlük ortalama 100 kargo dağıtımı yaparsanız bu size yaklaşık olarak 380 TL gelir demektir. Aylık olarak yaklaşık KDV dahil 10000 TL civarı kazanç üzerinden giderler düşünce 8000 TL civarı bir kazancınız kalacaktır.

Trendyol Go Kurye Maaşları

Trendyol Go pandemi süresinde çok başvuru alan iş kollarından biri kuryelik oldu. Durum böyle olunca kuryelik maaşları da merak konusu oldu. Trendyol go kurye maaşları kuryelik başvurusu yapmak isteyenlerin merak ettiği bir konu. Başvuruları internet sitesi olan trendyolgo.com üzerinden yapabildiğiniz gibi web sitesinde belirlediğiniz saatler arasında yani kendi seçtiğiniz saatler arasında çalışa bildiğiniz bilgisi gözükmekte. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma seçenekleri de bulunduğundan bir çok kişi için ikinci bir iş kapısı olarak da düşünülmekte.

İlk başvuru kısmın da başvurunuz kabul edildiğinde şirket açma işlemlerinde yaklaşık 1000 TL’lik bir gideriniz oluyor. Şahıs şirketi açtıktan sonra kısa bir eğitim aldıktan sonra 50 cc bir motosikletiniz olması yeterli. Saatiniz 27 TL ücret ödeniyor. Haftalık olarak bir çalışma süresi verilir size sizin belirlediğiniz çalışma saatleri arasında çalışarak o saat dilimini tamamlarsanız aylık yaklaşık 1000 TL kazanmak mümkün. Günlük maksimum 14 saat çalışabilirsiniz. Giderleri düşerseniz 8000 TL civarı bir kazancınız var. Şuan için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa da hizmet vermekte. Yemek, market siparişleri ile hızlı teslimat yapılan uygulama çalışanları genel olarak trendyol go şirketinin ödemeleri ve hizmetinden memnundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu