Teknoloji

Whatsapp Bildirimde Fotoğraf Gizleme, Kaldırma 2024

Whatsapp bildirim fotoğraf gizleme nasıl yapılır? Whatsapp Bildirimde fotoğraf gizleme, kaldırma ve Whatsapp bildirim profil resmi kapatma haberimizde.

Whatsapp bildirimde fotoğraf gizleme, bildiğiniz gibi gelen son güncelleme ile birlikte biri Whatsapp‘tan mesaj gönderdiğinde profil fotoğrafı da görünüyor. Önceleri mesaj geldiğinde sadece o kişinin adı ve mesaj içeriği görünürdü. Tabi ayarlar kısmından mesaj içeriğinin ön gösterimini de kapatmak mümkün. Çoğu kişi gelen son güncellemenin bu özelliğini pek beğenmedi. Nedeni ise konuştuğumuz kişinin profil resminin başkaları tarafından görünmesi ya da özelliğin farklı durması diyebiliriz.

Whatsapp uygulaması hem android hem de ios kullanıcıları için gelen güncelleme ile bu özelliği getirmiştir. Pek beğenilmeyen Whatsapp mesaj bildirim fotoğrafı özelliği çoğu kişi tarafından kapatılmak istiyor. Peki, Whatsapp bildirim fotoğraf gizleme nasıl yapılır?

Whatsapp Bildirimde Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp bildirim fotoğraf gizleme yöntemi için farklı adımlar uygulana bilir. Bu adımlardan biri de Whatsapp bildirimlerini gizleme yöntemidir. Bu sayede bildirim ana ekrana düşmediğinden fotoğrafta görünmez. Ancak gelen mesajların da bildirimi gelmeyeceği için belirli aralıklarla Whatsapp‘a giriş yapıp mesaj gelip gelmediğine bakmanız gerekiyor.

  1. Whatsapp‘a giriş yap,
  2. Uygulama içinden Ayarlar bölümüne gir,
  3. Ayarlar kısmından Bildirimler menüsüne girip Bildirimleri ayarlayacağımız bölüme gelin,
  4. Bildirim ayarları ekranında, Mesaj Bildirimleri kısmında bulunan Uyarıları göster kutucuğunu kapalı hale getirin,
  5. Bu ayarları yaptığınızda Whatsapp’tan mesaj gelmesi halinde bildirimler ana ekrana düşmeyecek ve mesaj gönderen kişinin de profil fotoğrafı görünmemiş olacak.

Bunun dışında gelen mesajın fotoğrafını gizleme gibi ekstra bir ayar bulunmuyor. Ancak bu durumdan çoğu kullanıcı şikayetçi olduğu için ilerleyen dönemde bu özellik gelebilir. Özellik geldiği taktirde nasıl yapıldığını yine bu başlık altında anlatacağız.

Whatsapp Bildirim Profil Resmi Kapatma

Whatsapp bildirim profil resmi kapatma, adımlarını yukarıda sırası ile anlattık. Ancak bir diğer yöntem olarak bu başlık altındaki ayarları yapabilirsiniz. Bu ayarlar sonucunda da yine Whatsapp bildirimleri ana ekrana düşmeyecektir. Gelen mesajları görüntüleyebilmek için tuş kilidini açıp uygulamanın üstünde mesaj bildirimi var mı kontrol etmeniz gerekir.

  • Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne girin,
  • Buradan Uygulamalar menüsüne gelin,
  • Whatsapp uygulamasını bulun,
  • Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra Bildirimler menüsüne girin,
  • Buradan Bildirim ayarlarını kapatın.

Bu ayarları yaparsanız Whatsapp bildirimleri ana ekrana düşmeyecektir. Bu sayede mesajlaştığınız kişinin de profil resmi ekranda görünmez. Whatsapp bildirim fotoğraf gizleme ile ilgili yapılabilecek tek ayar bu şekildedir. Yeni bir yöntem bulunduğunda bunu da sizlerle paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu