Teknoloji

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Kesin Çözüm

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor hatası ve çözümü detaylı anlatım. Whatsapp mesaj sesi gelmiyor haberleri.

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor, ne yapmalıyım? Panik yapmanıza gerek yok burada android ya da iPhone telefonunuzda bildirim sesi gelmiyor hatasının çözümünü detaylı anlattık. WhatsApp bildirim sesi gelmiyor hatası, gelen mesaj bildirimini almamanıza ve doğal olarak mesajları görmek için sürekli Whatsapp uygulamasını açmanıza neden olur. Ayrıca mesaj sesi gelmeyince doğal olarak gelen mesajlara da daha geç dönüş yaparsınız. Android ve iPhone telefonlarda yaşanan bildirim sesi sorununun çözümü düşündüğünüzden çok daha basittir.

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor android telefonlarda olduğu gibi iPhone telefonlarda da karşılaşılan bir hatadır. Çözüm yolları için aşağıdaki başlıkları inceleyin.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Çözüm Yolları

whatsapp bildirim sesi gelmiyor hatası

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor, sorununun çözümü için aşağıdaki yolları izleyeceğiz. Telefonu sıfırlama seçeneği çeşitli internet sitelerinde önerilse de buna gerek yok. Çünkü burada paylaştığımız bilgilere bakarak bildirim sesi gelmiyor sorununu çözebileceksiniz. Peki Whatsappp bildirim sesi gelmiyor hatasının genel nedenleri nelerdir?

 • WhatsApp’ı güncelleyin
 • Telefonu sesli moda alın
 • Whatsapp bildirimlerini kontrol etmek
 • Sohbet ayarlarını kontrol etmek
 • Konuşmanın sessize alınmadığından emin olun
 • WhatsApp Web’in açık olduğu sayfayı kapatma
 • Rahatsız Etme modunu devre dışı bırakma
 • iPhone için Ses ve Uyarılar özelliğini kontrol etmek
 • WhatsApp’ı silip tekrar yükleme

Whatsapp’ı Güncelleyin

Whatsapp’a bir güncelleme geldiyse ve siz bu güncellemeyi yapmadıysanız problem bundan kaynaklanıyor olabilir. Uygulama mağazasından Whatsapp’ı bularak güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer güncelleme geldiyse uygulamayı güncelleyin. Ayrıca telefonunuza gelen güncellemeleri de yapın. Çünkü güncelleme yapılmadığı için Whatsapp bildirim sesi gelmiyor hatası yaşıyor olabilirsiniz.

Telefonu Sesli Moda Alın

Bu durum daha çok iPhone telefonlarda yaşanmaktadır. Bilerek ya da farkında olmadan telefonu sessize alırsanız Whatsapp bildirimleri için sesli bildirim gelmeyecektir. Telefonunuzu sessiz moddan çıkarmanız halinde size mesaj geldiğinde Whatsapp mesaj bildirim sesini duyarsınız.

Whatsapp Bildirim Ayarlarını Kontrol Edin

Whatsapp bildirimlerini kontrol etmenin vakti geldi. Whatsapp ayarlarından bildirimleri sessize almış olabilirsiniz. Whatsapp uygulamasına giriş yaparak aşağıdaki ayarları aktif hale getirin.

 • Ayarlar bölümüne girin,
 • Buradan Bildirimler menüsüne girin,
 • Açılan Uyarıları göster, Ses, İfade bildirimleri gibi seçenekleri aktif edin,
 • Yine alt kısmında bulunan Grup bildirimlerini de aktif hale getirirseniz Whatsapp bildirimleri sesli olarak gelecektir.

Sohbet Ayarlarını Kontrol Etme

Sohbet ayarlarını kontrol etmek de yapılabilecek bir diğer yöntemdir. Eğer bu sohbeti bilerek ya da bilmeyerek sessize aldıysanız o kişi size ne kadar mesaj gönderirse göndersin bildirim ve bildirim sesi gelmeyecektir. Bildirim sesi gelmeyen konuşmayı açın. Sohbet ettiğiniz kişinin Profiline dokunun.

Açılan ekranda Sessiz seçeneğine dokunarak Sesi Aç düğmesine dokunun. Bu sayede sohbetin sesini açmış olursunuz.

Whatsapp Web Sayfasını Kapatın ya da Başka Sayfaya Geçiş Yapın

Whatsapp Web bilgisayardan açıksa ve örneğin: Ahmet isimli arkadaşınızla buradan konuştuysanız ve sayfa açık kaldıysa bilgisayar da açıksa, o kişinin gönderdiği mesajlar anlık olarak iletildiği ve okundu olarak göründüğü için telefondan sesli bildirim gelmez. Sorunu çözmek için web Whatsapp sayfasını kapatın.

Rahatsız Etme Özelliğini Kapatın

Telefonunuzda Rahatsız etme özelliği aktif durumdaysa, önceden ayarlanmış olan saat aralığında size mesaj bildirimleri gelmez. Rahatsız etme modu genelde gece saatlerinde aktif hale getirilir ve gelecek olan aramaları ve mesajları sessize alır. Telefonunuzun Rahatsız etme özelliğini devre dışı bırakarak problemi çözebilirsiniz.

iPhone Bildirim Seslerini Kontrol Etme

iPhone telefonlarda bildirim ve uyarılar için ses seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. Çoğu kişi bu özelliği son seviyede kullanıyor. Bu sayede normal müziklerin sesi kısılsa dahi, bildirim ya da arama geldiğinde son seviyede telefon uyarı verir. Telefonun bildirim seslerini kontrol etmek için:

 • Ayarlar bölümüne girin,
 • Ses ve Dokunuş menüsünü açın,
 • Zil sesi ve uyarılar başlığı altındaki ses seviyesini son seviyeye getirin.

Düğmelerle değiş seçeneğini de kapalı hale getirin. Böylece bir mesaj geldiğinde son ses seviyesinde bildirim iletilir.

Whatsapp’ı Silip Tekrar Yükleyin

Buna gerek kalacağını düşünmüyoruz ancak yine de Whatsapp bildirim sesleri gelmiyorsa Whatsapp uygulamasını kaldırın. Ardından uygulama mağazasına giriş yaparak Whatsapp’ı tekrar yükleyip telefon numaranızla kaydolun. Ancak Whatsapp’ı silmeden önce konuşmalarınızın silinmemesi için sohbetlerinizin yedeğini alın. Böylece Whatsapp’ı tekrar yüklediğinizde hiç silinmemiş gibi sohbetleriniz olduğu yerde kalır.

Haberimizde Whatsapp bildirim sesi gelmiyor hatasının çözümünü detaylı bir şekilde anlattık. Bu yöntemleri kullanarak problemi çözebilirsiniz. Eğer problem çözülmüyorsa telefonun hoparlörü bozulmuş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu