Oyun

Yeni Çıkacak Bir Oyundan Beklentilerim

Oyunlar çocuk, genç ve yetişkin için eğlence amaçlı ve stres atmak için olması gereken bir aktivitedir. Bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar artık gün içerisinde eğlence için yapılan bir aktivite dışında bir ihtiyaç hatta iş halini aldı. Oyun oynamak için günümüzün belirli bir zamanını harcadığımız için bu oyunun harcadığımız zamana değmesini isteriz. Herkesin oyun zevki beğenisi farklı bazı insanlar FPS tarzı oyunlar bazı insanlar RTS tarzı oyunlar bazılar ise TPS, RPG, MOBA, Open World, Adventure, Simulation tarzı oyunları sevebilir. Her insan için oyun tarzı farklı ve zevk anlayışı farklı oluyor.

Oyun yapımcıları genelde piyasada tutmuş bir oyunun hikayesini ve grafiklerini değiştirerek yeni bir oyun gibi önümüze sunarlar. Türk bakımından bakıldığında online olmayan oyunların bir sonu var. Online oyunlarında karakterleri benzer ve denetleme mekanizması güçlü olmadığından oyun içi satın alma veya bazı uygulamalar ile oyunda diğer oyuncuların önüne haksız bir şekilde geçmesi mümkün oluyor. Bunlarda normal oyuncuların oyundan iyice kopmasına sebep olur. Bunların şu anlık çözümü güçlü bir denetleme sistemi ama hiçbir oyun bu kadar güçlü bir denetleme sistemi bulunmamakta. Şuan için yeni çıkacak online oyunların teknik ve denetleme ekiplerini güçlendirerek bize sunulması çok daha oyuncu çeker.

Yeni Çıkacak Oyunlar ve Blokchain

Yeni Çıkacak Bir Oyundan Beklentilerim

FPS tarzı oyunlar şuna çok daha sevildiğinden yani Battle Royal tarzı oyunlarda aynı şekilde sevildiğinden yeni bir oyun çıkacaksa Battle Royal tarz olması çok daha eğlenceli olacaktır. Ama beklentilerimizin biraz üstünde bir oyun isterdim doğrusu. Metaverse kavramının gün geçtikçe gelişmesi ve hayatımıza işlemesinden kaynaklı çıkacak yeni oyunun metaverse desteklemeli. Metaverse olan dünyadaki avatarımız yani karakterimiz olan metahuman’ı da oyunun içerisinde entegre ederek Battle Royal tarz oyunlardaki standart karakterlerden kurtularak artık yeni ve kendi karakterimiz ile oyun oynayabileceğimiz bir platform geliştirilmelidir.

RPG veya Open World tarzı oyunlarda yine oyunun bize verdiği oyun karakterinin dışında kendi metahuman karakterimiz ile oyunun içerisinde istediğimiz gibi hareket edebileceğimiz bir oyun dünyası oluşturulması çok daha eğlenceli olurdu ve insanları daha çok kendine çekerdir. Düşünsenize GTA yeni çıkan oyununda karakter olarak siz yani metahuman karakteriniz var ve bütün görevleri bu karakteriniz ile yapıyorsunuz. Oyun dünyasının blockchain teknolojisine tamamen entegre olarak çalışması gerekir. Böylece oyun içerisinde farklı karakterler ile değil kendi karakterimiz ile istediğimiz oyunlara girip oynayabiliriz. Bu teknoloji gelecekte olacak bir teknoloji ama keşke şimdi kullanabilseydik.

Bu tarz oyunlarda her ne kadar metahuman düşüncesi garip gelse de oyun içerisinde karakterlerin gerçek insanlar olması fikri gerçekten çok daha eğlenceli olacak bir düşünce. Ayrıca blockchain teknolojisi birçok oyun içerisindeki olumsuzlukları da engelleyecek bir teknoloji olacaktır. Oyun içerisinde üçüncü part yazılım kullanın oyuncuları kolaylıkla engelleyerek haksız rekabeti de bitirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu