Oyun

Zula Sistem Gereksinimleri 2022 – Zula Kaç GB?

Zula sistem gereksinimleri nedir, Zula kaç GB, Zula kaç GB ekran kartı istiyor sorularınızın cevabı makalemizde. Merhabalar bu yazımızda Çukur dizisinin içerisindeki reklamlarda da bolca gördüğümüz ve bir Türk FBS oyunu olan Zula oynamak için gerekli olan minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini paslaşacağız.

Zula ilk olarak 2015 yılında tamamen yerli ve milli FPS oyunu olarak hayatımıza girdi. İlk başlarda beklenilen ilgiyi görmeyen oyun sonraki yıllarda oyun içerisine ekledikleri yeni modlar ve karakterler ile Türk oyuncuların ilgisini çekmeye başladı.

Oyun geliştiricileri oyuna devamlı güncel haritalar ve trend olan içerikleri ekleyerek oyunun popülaritesini artırmayı başardı. Bunlardan en bilineni Çukur dizisinin karakter ve dizinin çekildiği mahallenin haritasını oyuna eklemeleridir.

Zula Kaç GB?

Zula kaç GB sorusu internette çok aranan sorulardan birisi. Diğer FPS oyunlarına göre daha az sistem gereksinimi sunan bir oyun olan Zula için hem indirme hem de boş alan olarak belirli bir GB alan ayırmanız gerekecektir.

Oyun boyutu 6 GB olduğundan ve kurulumda da minimum 8 GB alanın kalması gerekecektir. Oyun devamlı güncellemeler ile yeni haritalar ve modlar eklediğinden bu boş alanın bilgisayarınızda olması gerekecektir.

Zula Sistem Gereksinimleri 2022

Zula sistem gereksinimi, Tamamen yerli ve milli oyunumuz olan Zula içerisinde 10 fazla farklı mod ve 20 den fazla karakter ile oldukça eğlenceli bir FPS oyunudur. Modlar arasında Rekabet modu, Sabotaj Modu,  Battle Royale, Eğlence Modları gibi modlar ve 90 dan fazla farklı silah ile oldukça beğenilen bir oyundur. Ayrıca haritalarda İstanbul’un içerisinde olduğu Türkiye, Fransa, Brezilya, Irak, Çin de geçen modlar ile oyuncuları kendine çekiyor. Oyunun en büyük avantajı da düşük sistem gereksinimleri ile oynanabilmesidir.

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 32 Bit
 • İşlemci: Dual Core CPU 2.4 GHz
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 M320
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 64 Bit
 • İşlemci: Dual Core CPU 3.0 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Graphics Intel HD 520 / Radeon R7 M260
 • Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

Zula Kaç GB Ekran Kartı İstiyor

Zula oyunu için en düşük AMD Radeon R5 M320 ekran kartı kullanılması gerekiyor bu ekran kartları da 2 GB RAM’a sahip ekran kartlarıdır. Tabi oyunu çok kusursuz ve kasmadan oynamak için önerilen sistem gereksinimleri ve üzeri donanımlarda oynamanız oyundan daha çok zevk almanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu