Teknoloji

En İyi Görüntülü Sohbet Uygulamaları 2024

En iyi görüntülü sohbet uygulamaları, Son iki yılda daha da aktif olarak kullanılan görüntülü sohbet uygulamaları, artık yaşantımızın bir parçası olmuş durumda. O kadar ki arkadaşlarımız, ailemiz veya yeni kurulacak arkadaşlıkları bile görüntülü sohbet uygulamaları ile bula biliyoruz. Yer mekan fark etmeden istediğiniz zaman istediğiniz yerde ne kadar uzakta olursa olsun sanki yanındaymışçasına canlı canlı görerek konuşmanın mutluluğu teknolojinin en güzel yanı olsa gerek. Sadece aile ile veya arkadaşlar arasında değil tabi iş toplantıları, önemli görüşmeler hatta online olarak doktor görüşmesi bile yapılabiliyor. Bu görüşmeleri yaparken herhangi bir kesilme veya görüntü kalitesinde düşme olmaması için kullanılan programın kalitesinde önemlidir.

Listemizi en çok tercih edilen ve güvenilir görüntülü sohbet uygulamalarını rastgele sıra ile vereceğiz. Bu uygulamaların tamamı ücretsiz görüntülü konuşma için kullanılan programlardır. En iyi görüntülü sohbet uygulaması arayanlar için güncel liste.

En iyi Görüntülü Sohbet Uygulaması

 • WhatsApp
 • Google Duo
 • Facebook Messenger
 • Skype
 • Snapchat
 • Discord
 • WeChat
 • JusTalk
 • Signal Private Messenger
 • Viber 
 • Tango

En iyi görüntülü sohbet siteleri, Listesini paylaşacağımız uygulamalar videolu görüntülü sohbet etme imkanı veren uygulamalardır. Bu sitelerin canlı sohbet uygulamaları telefonunuza indirerek kullana bilirsiniz. En fazla kullanıcıya sahip uygulamaların başından gelenler şu şekildedir.

En İyi Görüntülü Sohbet Uygulamaları 2021
En İyi Görüntülü Sohbet Uygulamaları 2021

1. WhatsApp

WhatsApp, hem tünya emde ülkemizde çok kullanılan uygulamadır. Aynı anda birkaç kişi ile görüntülü arama yapabilirsiniz. Ayarlar kısmında birçok özellik ile veri planlamasını siz yapabilirsiniz. Son dönemlerde kişisel veri gizliliği kuralları ile gündemden düşmeyen uygulama en iyi görüntülü sohbet uygulamasıdır. Herhangi bir hep açmadan cep telefonu numaranız ile kayıt olabileceğiniz bir uygulamadır.

2. Google Duo

Google Duo, Google tarafından Facetime rakip olarak üretilen sonrasında Android ve iPhone içinde kullanılmaya başlayan çok kaliteli bir uygulamadır. Uygulamanın, aramayı kabul etmeden önce hattın diğer ucunda kimin olduğuna dair bir ön izleme alabileceğiniz “Tık Tık” adlı yenilikçi bir özelliği vardır Ayrıca iş aramaları için Google Hangouts’u da çok kullanılır. Görüntülü sohbet programları arsında önde gelenlerinden biridir.

3. Facebook Messenger

Facebook Messenger, arkadaşlarınızla ve Facebook uygulaması kullananlar ile görüntülü olarak sohbet edebileceğiniz Facebook tan ayrı bir uygulama olarak piyasaya sürülmüştür. Mevcutta diğer uygulamalara göre daha fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Aynı anda 50 kişi ile görüntülü görüşme yapma özelliği olduğundan iş toplantıları ve online dersleri içinde oldukça sık kullanılmaktadır. Ücretsiz görüntülü sohbet siteleri arasında en çok kullanılandır.

4. Skype

Belki de ilk görüntülü sohbet uygulamalarından biridir. Microsoft tarafından alınmadan öncede uzun yıllar msn in rakibi olarak kullanılan Skype Microsoft tarafından alındıktan sonra çok daha fazla kullanıcıya sahip olarak ve yeni özellikler eklenerek hem iş dünyasında hem de bireysel olarak çok kullanılmaya başladı. Aynı anda 50 kişi ile görüntülü görüşme ve masaüstü paylaşımı yapıldığından online eğitimde en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Videolu görüntülü sohbet uygulamaları arasında en üst sıralardadır.

5. Snapchat

Paylaşım yaptığın yazıların 24 saat içerisinde silinmesi ile sınırlı süre paylaşıma izin vermesi ile özellikle Z kuşağı tarafından çok kullanılan Snapchat uygulaması en iyi görüntülü sohbet uygulamaları arasındadır. Maksimum görüntülü sohbet kişi sayısı 16 kullanıcı olan uygulamada çok farklı ve eğlenceli filtrelerde bulunmaktadır. Bir çok özelliği instagram tarafından kopyalanan Snapchat çok tercih edilen bir görüntülü sohbet uygulamasıdır.

6. Discord

Discord, Videogame oyuncularının oyun esnasında rahat bir şekilde konuşabileceği canlı sohbet uygulamasıdır. Tek kötü yanı aynı anda video görüntülü sohbet sınırı 25 kişi olmasıdır. Discord’u kullanırken diğer kullanıcıların ses seviyelerini ve kalitesini değiştirme özelliği bulunması uygulamanın artılarındandır. En iyi görüntülü sohbet sitelerinden biri olan Discord aynı zamanda uygulama üzerinden görüntülü görüşmede yapabilirsiniz.

7. WeChat

Aylık bir milyardan fazla kullanıcısı olan WeChat , özellikle Çin’de dünyanın en popüler sosyal mesajlaşma uygulamalarından biridir. WeChat, sesli sohbet, resimli mesajlaşma ve görüntülü arama gibi temel özellikleri destekler. Ayrıca gerçek zamanlı konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilir, birbirinizle mini oyunlar oynayabilir ve durum paylaşabilirsiniz özelliği yayınlayabilirsiniz. Çok kullanılan canlı sohbet uygulaması WeChat ülkemizde yeni yeni trend olmakta.

8. JusTalk

JusTalk, herkes tarafından bilinmeyen ama güzel bir uygulamadır. Uygulamanızı istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz. Ek olarak, işlemlere biraz eğlence katmak için video görüşmesi sırasında farklı filtreleri kullanabilirsiniz. Uygulama tamimiyle canlı sohbet uygulaması olarak geliştirilmiştir. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Uygulama içi satın almalar, temalar ve diğer kişiselleştirme avantajları gibi şeyler içindir. Videolu görüntülü görüşme özelliğide bulunmaktadır.

9. Signal Private Messenger

Signal Private Messenger en popüler gizlilik sohbet uygulamalarından biridir. İki kullanıcı arsındaki mesajlaşmalar uçtan uca şifrelenerek güvenli bir mesajlaşma veren iyi bir uygulamadır. Elon Musk tarafından önerildikten sonra Türkiye de popülaritesi artan uygulama Ücretsiz görüntülü sohbet uygulamaları arasındadır.

10. Viber 

Viber, ilk çıktığında sesli arama uygulaması olarak başladı. Normal telefon görüşmelerinin yanı sıra ücretli oalrak yani operatör üzerinden aramaya da olanak sağlıyordu. Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlara karşılık vermek için görüntülü sohbet özelliği ekleyerek kendini geliştirerek daha çok kullanıcılara hitap etmeye başladı. Hala eskisi gibi telefon görüşmeleri yapabilirsiniz (ücret karşılığında). Ayrıca metin sohbeti, görüntülü arama ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca Viber kullanıcıları arasındaki sesli, yazılı ve görüntülü aramalarda şifreleme özelliğine sahiptir. Gizli sohbetler gibi birkaç ekstra eğlenceli özellik de var. Ücretsiz görüntülü konuşma özelliği de bulunmaktadır.

11. Tango

Dünya genelinde kullanılan tango ile canlı yayınlar açıp yeni arkadaşlıklar kurabilir. Hatta canlı yayınlar ile para kazanabilirsiniz. Ücretsiz görüntülü konuşma uygulamalarında biri olan Tango en iyi canlı sohbet uygulamaları arasında da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu