Teknoloji

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma Nasıl Yapılır 2024

Telegram okundu bilgisi kapatma detayları. Telegram okundu bilgisi nedir ve nereden kapatılır hakkında detaylar.

Birkaç dakikada, Telegram okundu bilgisi kapatma, yöntemini kullanarak sohbet ettiğiniz kişilere mesajı okuyup okumadığınızı gösteren mavi tiki kapatın. Whatsapp’ta da olan bu özellik sayesinde mesajı okuyup okumadığınızın bildirimi gönderen tarafa gösterilmez. Bu sayede neden mesajıma cevap vermedin yada mesajımı gördün okudun ama yinede cevap vermedin gibi tartışmalardan kurtulursunuz.

Telegram mesaj okundu bilgisi kapatma, işlemi uygulandığında konuştuğunuz kişiler sizlerin mesajı okuyup okumadığınızı göremezler. WhatsApp zorunlu sözleşme kabul ettireceğini açıkladıktan sonra Türkiye’de çok oldukça fazla kullanıcı sayısına ulaşan Telegram halen kullanılıyor. Çeşitli guruplar kurulabilen hatta sohbet guruplarının dahi olduğu bu uygulama günümüzde oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Telegram Görüldü Bilgisi

Telegram görüldü bilgisi, Whatsapp uygulamasında olduğu gibi gönderilen mesajın karşı tarafın okuyup okumadığını anlamamıza olanak sağlar. Whatsapp aplikasyonunda da bulunan görüldü bilgisi kapatma özelliği Telegram uygulamasını kullananlar için eklenmiş durumda.

Uygulamada otomatik silinen mesajlar, karşı taraftan da aynı anda silebileceğimiz mesajların yanında görüldü bilgisi kapatma özelliği de bulunmaktadır.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegram okundu bilgisi kapatma, birisine mesaj gönderdiğinizde mesaj gittiğinde tek tik, iletildiğinde ise çift tik olur. Mesajlar okunduğundaysa çift tikler maviye olur. Telegram’dan okundu bilgisini kapatmanız halinde WhatsApp’ta olduğu gibi sizin mesajı okuduğunuza dair görünen mavi tikler normal kalır ve okundu bilgisi gitmez.

Telegram okundu bilgisini kapatmak için yapmanız gerekenler;

  • Telegram uygulamasını açın.
  • Sağ üstte bulunan üç noktaya dokunun buradan “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Hesap yazısına dokunun ve sonra en üst kısımdaki “Gizlilik” menüsüne girin.
  • Okundu bilgisi” yazısının hemen yanında bulunan butona dokunarak kapalı duruma getirin.
  • Bu adımları uyguladıktan sonra mesajları okusanız dahi çift tik mavi olmaz, yani okuduğunuz anlaşılmaz.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda göründü bilgisini kapatmış olursunuz.

Telegram Okundu Bilgisi Kapandığında Çevrimiçi Olduğum Görünür mü?

Telegram uygulamasında okundu bilgisi kapatıldığında sadece mesajların okundu bilgisi kapanmış olur. Uygulamada çevrimiçi olduğunuzda bu karşı taraf bakıyorsa görülür. Tabi çevrimiçi olmayı da kapatabilirsiniz. Bu özelliği de yine Telegram uygulama ayarlarından aktif hale getirmek mümkündür.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma Nasıl Yapılır ile ilgili sorularınızı yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Bu sayede yaşadığınız sorun ile alakalı kısa sürede cevap verebiliriz.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma işlemi için yukarıdaki anlatımı yapmanız gerekir. Bunları yaptıktan sonra siz mesajı okusanız dahi karşı taraf okundu bilgisine ulaşamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu