Teknoloji

Programsız Yasaklı Sitelere Giriş 2024 DNS Ayarları

Yasaklı sitelere giriş, engelli sitelere giriş, yasaklı sitelere programsız giriş, VPN ile yasaklı sitelere giriş, yasaklı sitelere nasıl girerim işte detaylar. Yasaklı Sitelere Giriş 2024 Programsız Yasaklı Sitelere Giriş yöntemleri. Herhangi bir program kullanmadan istediğiniz siteye konumunuzu gizleyerek giriş yapabilirsiniz.

Ülkemizde ve bir çok ülkede internet üzerinden erişim engeli konulması artık devamlı olarak rastladığımız bir durum oldu. Türkiye de birçok büyük internet sitesi erişimi engellendi Bu yasaklı siteler hangileriydi peki, Siteler arasında Youtube (2007 yılında kısa süreliğine), Wikipedia, Twitter, ekşi sözlük, Wordpress. myspace gibi siteler bir süreliğine yasaklandı. Şuan bu tip sitlerin aktif olması ilerde erişiminin engellenmeyeceği anlamına gelmez. Hatta Çin gibi ülkelerde kripto para borsalarının gerişiminim engellediği için şuan VPN ile yasaklı sitelere giriş yapılıyor. Türkiye tarafından da Kripto paralar üzerinde yapılacak herhangi bir yasaklamada yerli borsalar ve yabancı borsalara erişim engellenir ise yine yasaklı sitelere programsız giriş veya VPN ile girmemiz gerekecektir.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Yasaklı sitelere nasıl girilir? bu sorunun bir çok cevabı var Bilgisayarınıza ek uygulamalar yükleyerek veya VPN programları kurarak, hatta programsız olarak giriş yapmak mümkün. Telefon üzerinden yasaklı sitelere giriş içinde VPN uygulamaları veya ek tarayıcınız üzerinden giriş yapmanız mümkün.

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Programsız Giriş

Bilgisayardan yasaklı sitelere programsız giriş için DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekir. DNS ile bilgisayarınız üzerinden erişimi engellenen sitelere giriş yapabilirsiniz. Tabi bu girişler sadece Türkiye den giriş engellenmiş ise işe yarayacaktır. Yani IP adresi engellenmiş ise DNS değiştirme bir işe yaramaz En hızlı DNS adresleri şunlar

Güncel ve Hızlı DNS Adresleri 2024

Güncel ve hızlı DNS adresleri sadece yasaklı sitelere programsız giriş için değil normal internet hızınızın artması içinde kullanıla bilir. DNS adresini değitirmek için öncelikle izlemeniz gerken yol

 • Denetim masasını açın. Ağ durumunu ve görevleri görüntüle tıklayın
 • Bağlantılar kısmında görülen internet bağlantınızın üzerine tıklayın
 • Açılan pencereden Özellikler butonuna tıklayın
 • İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ü seçin. Özellikler butonuna tıklayın.
 • Yeni DNS adresini girin. Tamam’a tıklayın.
Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Programsız Giriş
Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Programsız Giriş
KaynakPrimary DNS (Birincil DNS)Secondary DNS (İkincil DNS)
Google8.8.8.88.8.4.4
Quad99.9.9.9149.112.112.112
Quad9 9.9.9.11149.112.112.11
Quad9 9.9.9.10149.112.112.10
OpenDNS Home208.67.222.222208.67.220.220
Cloudflare1.1.1.11.0.0.1
CleanBrowsing185.228.168.9185.228.169.9
CleanBrowsing 185.228.168.10185.228.169.11
CleanBrowsing 185.228.168.168185.228.169.168
Verisign64.6.64.664.6.65.6
TTnet (Türk Telekom) DNS195.175.39.49195.175.39.50
Yandex DNS77.88.8.877.88.8.1
Norton ConnectSafe199.85.126.10199.85.127.10

VPN ile Yasaklı Sitelere Giriş

VPN ile yasaklı sitelere giriş için birçok uygulama bulunmaktadır. VPN uygulamalarının bir çoğu ücretli olduğundan insanlar ücretsiz uygulama arayışı içinde kalıyor. Ücretsiz uygulamalarda da çok fazla reklam olma durumu söz konusudur.

Windscribe VPN

Windscribe VPN programı hem ücretli hem de ücretsiz sürümü vardır. Ücretsiz sürümünün sınırı olduğunu hatırlatalım aylık 10 GB bant genişliği vermektedir. Farklı 11 sunucu için konum kullanma imkanı tanımaktadır. Windscribe VPN programı kurarak yasakli site giriş yapabilirsiniz.

TunnelBear VPN

TunnelBear VPN uygulaması hem hızlı hem de basit bir uygulamadır. Ücretsiz sürümü aylık 500 MB veri kullanımı sağlamakta kısa süreli yasaklı sitelere giriş için kullanım sağlayabilrisiniz.

Speedify VPN

Speedify VPN uygulaması da ücretsiz sürümünde aylık 1 GB veri kullanımı yapabilirsiniz. Basit kullanımından kaynaklı yasaklı site girişlerinde sıkıntı yaşamazsınız.

Hide Me VPN

Hide Me VPN uygulaması gizlilik konusunda ve gezinti yaptığınız siteleri birkaç dakika içerisinde tüm izlerini silen bir uygulamadır. Ücretsiz versiyonunda aylık 2 GB veri kullanımı yapabilirsiniz. Bu ve buna benzer programlar ile VPN ile yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

Telefondan Yasaklı Sitelere Girme (Android ve iOS)

Telefondan Yasaklı Sitelere Girme
Telefondan Yasaklı Sitelere Girme

Telefondan yasaklı sitelere girme içinde bilgisayardakilere benzer yöntemleri kullanabilirsiniz. VPN yükleyerek DNS ayarlarını değiştirerek yada ek program veya tarayıcı kurarak yasaklı site girişi yapabilirsiniz.

VPN ile Yasaklı Sitelere Giriş (Android ve iOS)

VPN ile yasaklı sitelere giriş telefonda da bilgisayardaki gibi program yüklemek gerekiyor tabi programların büyük çoğunluğu ücretli programlardır. Telefonda ücretli program kullanmanız daha güvenli olacaktır. Tabi ücretli programların ücretsiz sürümleri kısa kullanımlar için bire birdir. Yukardaki programların mobil uygulamaları da bulunmaktadır bunu dışında şu programları da deneyebilirsiniz.

 • Express VPN
 • Private VPN
 • CyberGhost VPN
 • IP Vanish VPN
 • Safer VPN
 • Turbo VPN
 • Nord VPN
 • Pure VPN

Yasaklı Sitelere Programsız Giriş (Android ve iOS)

Yasaklı sitelere programsız giriş telefonlarda da mümkündür. Telefonunuzun ağ ayarları kısmında yapacağınız birkaç küçük işlemden sonra engelli sitelere giriş yapabilirsiniz.

Android telefonunuzda DNS ayarlarını değiştirmek için öncelikle ayarlar kısmına giriş yapmalısınız.

 • Ayarlar içerisinde Bağlantılar kısmına giriş yapmalısınız
 • Bağlantılar içerisinde Wi-Fi seçeneğini seçip geçerli ağ (bağlı olan ağ) yanındaki ayarlar butonuna tuşlayın
 • Açılan sayfada gelişmiş seçeneğini seçin
 • IP ayarları seçeneğini DHCP den Statik olarak değiştirin
 • Yeni DNS 1 ve DNS 2 adreslerini ekleyip kaydet seçeneğini seçin

iOS cihazlarda öncelikle ayarlar kısmına giriş yapın

 • Wi-Fi seçeneğini seçin
 • Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının yanında i seçeneğine dokunun
 • Yeni açılan sayfada Statik seçeneğini seçin
 • Yeni DNS 1 ve DNS 2 adreslerini ekleyin

İşlem bu kadar basit sonrasında istediğiniz yasaklı siteye giriş yapabilirsiniz.

Proxy İle Engelli Sitelere Giriş

2007 yılında Youtube yasaklanması ile Proxy üzerinden Youtube girişi yapılmasıyla ünlenen ve yasaklı tüm sitelere programsız olarak giriş yapabileceğiniz bazı siteler vardır. Bu siteler çok fazla reklam gözükmesi ve fazla yüklenildiğinde yavaşlamasından kaynaklı pek tercih edilmese de yukardaki işlemleri yapmadan yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Mantığı çok basit aslında VPN servisi kendi serverleri üzerine kurarak kullanım yapmanıza olanak tanırlar. Bu siteler hangileridir.

 • K Proxy
 • Croxy Proxy
 • Blockaway
 • dtunnel
 • vtunnel
 • ktunnel
 • Proxfree
 • Hidester

Bu siteleri Google üzerinden aratarak istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

Bonus olarak ek VPN programı kurmadan sadece opera tarayıcınız var ise yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Opera

Benim de kullandığım ve hem ücretsiz hem de sınırsız kullanım yapabileceğiniz bir uygulama olan Opera web tarayıcısı ile de VPN kullanmak mümkün sadece Operayı bilgisayarınıza kurup Ctrl + Shift + N tuşuna basıp adres çubuğunda olan VPN yazan yere tıklayıp VPN’yi aktif duruma getirebilirsiniz. Hem ücretsiz hem sınırsız kullanım sağlayabilirsiniz. Hızı o kadar iyi olmasa da yasaklı sitelere çok rahat giriş sağlayabilirsiniz. Hem bilgisayardan hem de telefondan kullanım sağlayabileceğiniz bir uygulama olduğundan çok işinize yarayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu